Дата: 14.11.2016 16:47

Фото без описуІз 2017 року з’явиться доплата до розміру мінзарплати, а тарифну сітку для бюджетників переглянуть 09.11.16 69 Уряд уніс до ВРУ доопрацьований проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (№ 5130), яким зможе реформувати систему оплати праці. Зокрема, запропоновано таке. 1. При обчисленні розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний і надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат. 2. Якщо нарахована зарплата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної зарплати, тоді проводитиметься доплата до її рівня, котра виплачуватиметься щомісяця одночасно з виплатою заробітної плати. Коли розмір заробітної плати у зв’язку з періодичністю виплати її складових є нижчим за розмір мінімальної заробітної плати — проводиться доплата до її рівня. 3. Схема посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ, закладів й організацій, що фінансуються з бюджету, формується на основі: мінімального посадового окладу (тарифної ставки), установленого Кабінетом Міністрів України; міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень розмірів посадових окладів (тарифних ставок) і тарифних коефіцієнтів. Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) установлюється в розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року. 4. Віднесення виконуваних робіт до певних тарифних розрядів і присвоєння кваліфікаційних розрядів робітникам здійснюватимуться власником або органом, уповноваженим власником, відповідно до професійних стандартів (кваліфікаційних характеристик) за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником). 5. Мінімальна заробітна плата надалі не застосовуватиметься як розрахункова величина в колективних договорах й угодах усіх рівнів.