Що таке послуга патронату над дитиною.

Фото без опису

ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ  - це тимчасовий догляд і виховання дитини в період подолання  нею та її батьками складних життєвих обставин.

ПОСЛУГА ПАТРОНАТУ МОЖЕ ПРИЙТИ НА ДОПОМОГУ:

1. дітям, батьки/законні представники яких померли, пропали безвісті;
  2. дітям із сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров'ю, насильства чи жорстокого поводження;
  3. дітям, залишеним в пологовому будинку, іншому медичному чи соціальному закладі;
  4. дітям, батьки/ законні представники яких потребують реабілітації, лікування в стаціонарі, подолання інших складних життєвих обставин, які впливають на їх спроможність підлуватися про власних дітей;
  5. безпритульним.

ПІД ПАТРОНАТ ДИТИНА ВЛАШТОВУЄТЬСЯ:

• за згодою батьків/законних представників;
  • за письмової заяви дитини, у разі, коли вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може висловити свою згоду або за письмової заяви батьків про тимчасові обставини, які перешкоджають спільному проживанню.
  • без згоди її батьків/ законних представників за наявності: - рішення про негайне відібрання дитини; - акту про покинуту чи знайдену дитину, або яку батьки відмовилися забрати з пологового будинку, іншого медичного закладу; - у разі відсутності відомостей про місце перебування батьків/ законних представнків

Одночасно до сім'ї патронатного вихователя/ виховательки влаштовується тільки діти, які є між собою братами та сестрами або виховувалися в одній сім'ї.

Термін перебування під патронатом визначається індивідуально, в залежності від потреб та обставин, що спричинили влаштування: до 3-ох місяців, але в окремих випадках може бути подовжено до 6-ти.

ВИМОГИ ДО ПАТРОНАТНОГО ВИХОВАТЕЛЯ:

• особа, яка досягла повноліття;
  • має громадянство України;
  • не має власних дітей віком до 4-ох років, дітей з інвалідністю, яка має обмеження життєдіяльності;
  • має відповідні умови для перебування дитини/дітей (власне житло з окремою кімнатою для дитини);
  • має згоду від усіх членів своєї родини, які проживають у помешканні, доглядати тимчасово влаштовану дитину;
  • має бути працевлаштованим лише як патронатний вихователь і не мати підробітку, щоб знаходитися поруч із дитиною постійно.

ЗАДАЧІ ПАТРОНАТНОГО ВИХОВАТЕЛЯ:

1. забезпечити дитину житлом, одягом і харчуванням;
  2. створити дитині придатні умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;
  3. гарантувати дитині доброзичливу атмосферу, допомогти їй пережити травму чи стрес;
  4. забезпечити послуги чи надати доступ до тих, що визначені договором про патронат над дитиною.

ЩОБ СТАТИ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТИЛЕМ, ТРЕБА:

1. Звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання.

2. Принести пакет документів:

• заяву про наміри стати патронатним виховатилем/вихователькою;
  • копію свого паспорта та паспорта добровільного помічника;
  • копію трудової книжки кандидата (у разі наявності);
  • висновки про стан здоров'я кандидата та осіб, які проживають разом із ним;
  • довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім'ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом;
  • копію документа, що підтверджує право власності або користування житлом;
  • письмову згоду на влаштування дітей під патронат від усіх членів сім'ї кандидата, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

3.​​​ Пройти співбесіду (відбір проводиться на основі аналізу документів та обстеження умов проживання).

4. Пройти обов'язкове навчання спільно з добровільним помічником - дружиною/чоловіком/іншим родичем.

5. Отримати рекомендацію про можливість надання послуги патронату за результатами навчання.

6. Укласти письмовий договір з органом опіки та піклування.

Головною мотивацією - охочих стати патронатними вихователями є прагнення прийти на допомогу дітям та підтримати їхні сім'ї, що сформоване на визнанні пріоритету сімейних цінностей та права кожної дитини на виховання в безпечному сімейному середовищі.

Послуга патронату фінансується з державного бюджету, призначення та виплата коштів здійснюється через районне/міське управління соціального захисту населення.