Нарада з сількими та селищними головами щодо податкових новацій у 2017 році

Дата: 25.01.2017 19:12

Основні моменти, на яких було акцентовано увагу присутніх під час наради:

Для власників садиб – основні зміни:

Ставка податку на нерухомість у 2017 році становить 1,5% за 1 кв. метр, торік було 3%.

Зауважимо, що ставки на поточний рік встановлюються рішеннями місцевих рад. Законодавцем збережено норму, за якою власники житлової нерухомості, при перевищенні понад 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), платитимуть додатково 25000 гривень на рік за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку).

З 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік відповідно до Закону України від 20.12.2016 р. №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, застосовуються з коефіцієнтом 0,5.

Доповнено перелік пільговиків:

- об’єктами нежитлової нерухомості державних та комунальних дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення та відпочинку дітей, а також дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення і відпочинку дітей, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій;

-  об’єктами нежитлової нерухомості державних та комунальних центрів олімпійської підготовки;

-  об’єктами нежитлової нерухомості баз олімпійської та паралімпійської підготовки;

-   та об’єктами житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей.

Пільги зі сплати податку на нерухомість для фізичних осіб залишаються на рівні минулого року: база оподаткування об’єктів житлової нерухомості зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на180 кв. метрів.

Зауважимо, що з 1 січня 2017 року пільги для фізичних осіб не застосовуються до:

- об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої підпунктом 266.4.1 (для квартир 60x5 = 300 кв. м, для будинків 120x5=600 кв. м; для різних типів 180x5=900 кв. м.).

- об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності.

Нагадаємо, що юридичні особи у 2017 році сплачують податок за 2017 рік, а фізичні – за 2016 рік з застосуванням минулорічних ставок і пільг.

Посилання на сайт: http://www.oda.te.gov.ua/ternopilska/ua/news/detail/129865.htm.