Рада заборонила депутатам місцевих рад голосувати на засіданнях при наявності конфлікту інтересів
Однак у певних випадках передбачено виключення.
Верховна Рада ухвалила із пропозиціями президента Закон “Про внесення змін до статті 59-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”. Документ підтримали 287 народних депутатів.
“Ціллю прийняття цього законопроєкту є вирішення існуючих колізій у законодавстві про врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, - йдеться у пояснювальній записці.
Зокрема, документ передбачає, що публічно повідомити про конфлікт інтересів, який виник під час участі у засіданні ради, іншого колегіального органу та не брати участь у розгляді, підготовці й прийнятті рішень повинен:
- сільський, селищний, міський голова;
- секретар, депутат сільської, селищної, міської ради;
- голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради.
Якщо неучасть вказаних осіб у прийнятті рішення стане причиною втрати повноважності ради чи іншого колегіального органу, то вони зможуть взяти участь у голосуванні. Однак, якщо самостійно та публічно повідомлять про конфлікт інтересів під час засідання відповідного органу.
Інформацію про повідомлення щодо конфлікту інтересів під час засідання колегіального органу місцевої влади повинні обов’язково зафіксувати у протоколі засідання. Народні депутати ухвалили у другому читанні відповідний законопроєкт у грудні 2020 року. Тоді документ підтримав 261 народний депутат.